Aké filmy sa oplatí vidieť?

Image result for cyntoryn zvieratiek

1. Cyntoryn zvieratiek
Žáner: Horor
Krajina pôvodu: USA
Obsah: Doktor Louis Creed sa s manželkou a dvomi deťmi presťahuje do veľkého domu na kraji lesa. V lese sa ukrýva cintorín domácich miláčikov, kde ľudia už dlhé roky pochovávajú svojich domácich maznáčikov. Všetko sa zdá byť v poriadku, pokým ich sused, Jud, nenájde ich domáceho kocúra Churcha prejdeného autom. Vidí, že dcéru doktora smrť jej maznáčika veľmi zasiahla a rozhodne sa pomôcť Louisovi, s ktorým kocúra Churcha zakopú za mestom, no on opäť ožije. Dej stupňuje zmena kocúrovej povahy a správania: je agresívnejší a horší. O pár dní sa koná oslava Louisovej dcérky, ktorú však zrazí kamión a na následky zranení umiera. Louis, ktorý sa s tým nedokáže vyrovnať, pochová dcéru za hranicu mesta a onedlho, tak ako kocúr, jeho dcéra ožije. No tiež je iná: desivejšia, nebezpečnejšia. Milovníci kníh sa majú na čo tešiť: film bol spracovaný na základe knihy od Stephena Kinga.
Recenzia: Mne sa osobne film veľmi páčil, napínavý dej a prekvapivý záver nechali filmári otvorený, diváka ponechávajú vlastnej fantázii, aby si domyslel, čo sa mohlo pri poslednej scéne stať.

2. Daddy Cool
Žáner: Komédia
Krajina pôvodu: Francúzsko
Obsah: Daddy Cool je bláznivá komédia o štyridsiatnikovi, ktorý si doma

Image result for daddy cool film

založí materskú školu a vedie ju veľmi svojsky.
Hlavného hrdinu – Adriena, „odkopne“ jeho priateľka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Keď sa spoznali, bola zábava pre nich prvoradá. Ako však čas plynul, jeho priateľka Maude by už chcela mať rodinu, ale Adrien zostal tvrdohlavým flákačom. Nakoniec Adrien vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je dospelý a zodpovedný. V ich spoločnom byte si založí súkromné ​​jasle. Záujemcov je veľa a  akonáhle mu deti darí zvládať, tak sa o niečo buchnú, vedia byť hlučné, a samozrejme, celý deň nespia, chcú jesť, piť, potrebujú prebaliť a každé dieťa sa pohybuje iným smerom. Adrien zostáva v pokoji a na každý problém nájde nejaké originálne riešenie. Do rodičovských učebníc sa pravdepodobne nedostane, ale šanca na udržanie detí nažive tu nejaká je. A s ňou aj šanca na návrat k priateľke.

Image result for aladdin 2019

3. Aladin
Žáner:
Rodinný, akčný, dobrodružný
Krajina pôvodu: USA
Obsah: Aladin je chudobný chlapec z trhu.

Jeho jediným majetkom a kamarátom je jeho opička Abu. Denne sníva o úniku z beznádejného života v chudobe a o láske krásnej princeznej Jasmíny. Osud sa napokon nakloní na jeho stranu, keď ho chce zlý sultánov radca Džafar využiť na získaniu kúzelnej lampy z jaskyne ukrytej hlboko v púšti. Aladin sa stane majiteľom čarovného koberca i lampy, v ktorej žije dobrý džin, ktorý mu splní tri želania. Aladin sa s jeho pomocou priblíži k princeznej a získa si jej lásku. Stále ho však trápi jeho pôvod, ktorý jej nechce prezradiť. Nakoniec ho čaká súboj so zradným Džafarom a jeho papagájom Jagom, ktorý získava moc nad sultánom aj princeznou.

Image result for trhlina

4. Trhlina

Žáner: Thriller
Krajina pôvodu: Slovensko
Obsah: Vysokoškolákovi Igorovi sa naskytne šanca na upratovanie bývalej budovy psychiatrie, kde náhodou objaví záznamy pacienta Fischera, ktorý pred 70 rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč. Fischer nebol jediný, kto zmizol v pohorí, a tak sa so svojou priateľkou Miou a novými kamarátmi Andrejom a Dávidom vydajú na cestu, aby spoznali pravdu, ale príbeh tejto štvorice sa končí tragicky. Pre milovníkov kníh je pripravená aj kniha Trhlina od Jozefa Kariku.

Image result for after bozk

5. After: Bozk

Žáner: Romantický film
Krajina pôvodu: USA
Obsah: Tesa je slušne vychované dievča, ktoré randí s milým, spoľahlivým chlapcom. V živote má jasný cieľ, ambície a matku, ktorá dohliada, na to, aby to tak zostalo. Lenže keď v prvý deň na vysokoškolskom internáte narazí na Hardina, sebavedomého chalana s britským prízvukom a pírsingom v pere a ten jej nabúra všetky ideály, v ktoré dovtedy verila. V predajniach je dostupná aj kniha.

Vanesa a Johanna

Zdroj: https://www.kinobox.cz/zebricky/nejlepsi/filmy/2019