Naši malí koledníci

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.marketingweek.com

Naša škola sa zobudila do mrazivého sviatočného  rána a študenti prichádzali do školy plní vzrušenia a očakávania.

Ani tento rok sme obľúbenú svätomikulášsku tradíciu neporušili a s radosťou sa na ňu pripravili. Pred tromi rokmi, ako študenti prímy, sme s nacvičenými koledami a darčekmi prešli všetky triedy našej školy a snažili sme sa, aby sa sviatočná atmosféra dotkla čo najväčšieho počtu študentov a celého profesorského zboru. A zdá sa, že sa nám to podarilo.

Odvtedy každoročne naši najmladší  preberajú štafetu a tejto príležitosti sa zhostili s radosťou, očakávaním, plní elánu a nadšenia aj tento rok. Stali sa z nich aspoň na deň  praví koledníci. V ich repertoári sa nachádzalo naozaj všetko, či už staršie ľudové piesne alebo moderné vianočné skladby.

Oblečení vo vianočných svetroch, rifliach a s mikulášskymi čiapkami na hlavách sa teda vybrali koledovať  za doprovodu Mikuláša, čerta a anjela, ktorí už len doplnili túto vianočnú atmosféru. A čo by to bolo za Mikuláša bez sladkých odmien? Samozrejme, každý žiak dostal drobnú maškrtu v podobe čokoládovej lízanky v tvare Mikuláša. Dúfame, že ste si všetci pochutili a užili tento pre nás sviatok a s radosťiu ho privítate i na budúci rok.