Slávne osobnosti: Freddie Mercury

Legenda a člen skupiny Queen. Farrokh Bulsara sa narodil 5. septembra 1946. K hudbe mal vždy blízko. Jeho srdcovou záležitosťou bol klavír, na ktorý sa začal učiť hrať už v 7 rokoch. Netrvalo dlho a Farrokh založil prvú kapelu. Mal vtedy 12 rokov a ich repertoár tvorili zväčša pesničky ich obľúbených rokenrolových interpretov. Niekedy v tomto období sa z Farrokha postupne stával Freddie. Údajne nemal v láske svoje meno, preto sa začal predstavovať už pod pseudonymom.
Zaujíma ťa, o čom je jedna z najslávnejších pesničiek Bohemian Rhapsody od Queen? O ničom. Tak to aspoň tvrdil Freddie: “V skutočnosti to nemá žiaden význam, je to rýmujúci sa nezmysel.” Pieseň Crazy Little Thing Called Love napísal, keď sa kúpal.  Vraví sa, že mu do kúpelne doniesli klavír, aby mohol skladať túto pieseň ako poctu Elvisovi Presleymu.
V roku 2018 prišiel do kín film Bohemian Rhapsody, ktorý vznikol ako pocta skupine Queen. Freddieho Mercuryho stvárnil Rami Malek. Freddie zbožňoval mačky. V jednom období ich dokonca mal až desať a údajne každá mala svoju izbu. Venoval im album Mr. Bad Guy.
Avšak prišiel jeden večer, 24. novembr 1991, Freddie Mercury vo veku 45 rokov vo svojom dome zomrel. Oficiálnou príčinou smrti bola bronchiálna pneumónia, ktorá sa rozvinula v dôsledku choroby, ktorou roky trpel.

27. novembra 1991 sa konal pohreb. V súlade s Mercuryho želaním Mary Austin jeho popol pochovala na neznámom, nikdy nezverejnenom mieste.
“Som posadnutý láskou – ale nie je každý?”

Johanna

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Freddie_Mercury