Slávne osobnosti: John Lennon

Zakladajúci člen skupiny The Beatles. Skladateľ. Gitarista. Spevák. Hudobná ikona. John vyrastal so svojou tetou a jej manželom do svojej puberty. V roku 1967, kedy účinkoval vo filme Richarda Lestera, How I won the war, nosil známe okrúhle okuliare, dnes známe ako lennonky, ktoré mu už na tvári zostali. Čo sa týka skupiny The Beatles, boli rokenrolová skupina, ktorá vznikla v Liverpoole, ktorej členmi boli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr.
V marci 1957, vtedy šestnásťročný John Lennon, založil skupinu, v ktorej sa striedalo viacero jeho kamarátov. Nejakú dobu sa ich skupina volala The Blackjacks, no potom, ako sa dozvedeli, že taká skupina už existuje, premenovali sa na The Quarrymen. V júli toho istého roku sa Lennon stretol s pätnásťročným Paulom McCartneym. Hrali po viacerých baroch, kluboch a postupne sa premenovali na “The Beatles”.
Zaujímavosťou je, že v jeden deň bol Harrison vo svojom byte napadnutý šialencom, ktorý ho sedemkrát bodol. Člen kapely, ktorý mal na starosti sólovú gitaru a spev, našťastie prežil.
John bol dvakrát ženatý, jeho prvá manželka bola Cynthia, druhá Yoko Ono. John tragicky zomrel 8. decembra 1980 v New Yorku. Lennon bol zavraždený pred svojím vlastným domom, kde vtedy býval. Bol smrteľne postrelený svojím fanúšikom Markom Chapmanom a aj keď ho chceli lekári zachrániť, nepodarilo sa im to. Dokázal spraviť päť krokov vpred a dopadol na zem, pričom, keď sa spýtali vraha, či vie, čo spravil, len sucho odpovedal: „Zastrelil som Johna Lennona.“
„Keď som mal 5 rokov, mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie. Keď som prišiel do školy, učiteľka sa ma spýtala, čím chcem byť, keď vyrastiem. Povedal som „šťastný“. Povedala mi, že som nerozumel otázke. Ja som povedal, že ona nerozumie životu.“


Johanna

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Lennon