Slávne osobnosti: Kurt Cobain

Kurt Cobain. Meno človeka, ktoré sa nám doteraz spája s legendárnou kapelou Nirvana. Meno hviezdy, na ktorú sa aj po tých všetkých rokoch nezabúda.
Kurt sa narodil 20. februára 1967. Už vo veku 6 rokov, zjavne kvôli problémom doma, sa dostal do problémov s miestnou políciou. Neváhal vziať prázdne plechovky od sódy naplnené malými okrúhlymi kamienkami a hádzať ich na okoloidúce policajné autá. K celému skutku sa samozrejme, bez váhania, priznal.
Kurt mal aj vlastného imaginárneho priateľa. Volal sa Boddah. Častokrát ho popisoval ako diabolský hlas vo svojej hlave. Keď mal 9 rokov, jeho rodičia sa rozviedli a Kurta to zničilo. Vo svojich 14-tich rokoch dostal od svojho strýka gitaru a z rúk ju už nepustil.
Predtým, ako začal svoju hudobnú kariéru, bol inštruktorom plávania pre deti. V roku 1987 založil s basgitaristom Kristom Novoselicom a bubeníkom Aaronom Buckhardom skupinu Fecal Matter. Od roku 1989 poznáme skupinu pod názvom Nirvana.
Kurt spáchal 5. apríla 1994 samovraždu, mal 27 rokov. Až po troch dňoch ho našiel elektrikár, ktorý prišiel namontovať alarm. Cez okno videl nejakú postavu ležiacu na dlážke, vliezol do domu a tam objavil telo. Vedľa Kurtovho tela ležal list na rozlúčku. Avšak detektív Tom Grant upozorňuje, že na zbrani, ktorou sa mal Kurt zastreliť, neboli jeho odtlačky prstov, alebo známejšia teória hovorí o takom množstve heroínu v jeho tele, pod vplyvom ktorej nemohol zdvihnúť ani zbraň. Všetky dohady sú zatiaľ rozporuplné a nepodporované miestnou políciou. Nech sa už stalo čokoľvek, vždy bude pre nás tým talentovaným a nadaným umelcom, na ktorého si vždy radi zaspomíname.
,,Radšej budem nenávidený za to, kto som, ako milovaný za to, kto nie som.”
,,Ak by moje oči mohli ukázať moju dušu, každý by plakal, keby ma uvideli sa usmievať.”
,,Snívanie o osobe, ktorou chcete byť, je plytvanie osobou, ktorou už ste.”

Johanna

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Kurt_Cobain