Slávne osobnosti: Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio. Zdroj: wikipedia.org

Leonardo Wilhelm DiCaprio – americký filmový herec a držiteľ Oscara. Narodil sa 11. novembra 1974 rodičom Irmelin a Georgovi v Kalifornii.

Pýtate sa, prečo dostal práve toto meno? Stalo sa tak, keď si jedného dňa matka DiCapria pozerala obraz od Leonarda da Vinciho a vtedy ju Leo v bruchu prvýkrát kopol. Rodičia sa na seba pozreli a bolo rozhodnuté. Jeho hereckú kariéru odštartovalo natáčanie reklám a vzdelávacích filmov.

Rok 1991 sa však stal pre neho prelomovým. Hral vo filme Kriteri 3. Neskôr sa začal pravidelne objavovať v sitkome Growing Pains. DiCapriov nástup do sveta filmu nastal až v roku 1992, keď si ho zo 400 mladých hercov, do  Zo života chlapca, osobne vybral Robert De Niro.  Neskôr, v roku 1993, si zahral vo filme Čo žerie Gilberta Grapea, za ktorý bol ocenený National Board of Review Award a nomináciou na Oscara a Zlatý glóbus. Medzi DiCapriove najznámejšie filmy patria aj napríklad Titanic, Chyť ma, ak to dokážeš, Vlk z Wall Street alebo Zo života chlapca.

Jeho majetok je odhadovaný na 220 miliónov amerických dolárov. V roku 2005 DiCaprio utrpel ťažké zranenia tváre po tom, čo ho modelka Aretha Wilson na párty udrela rozbitou fľašou. Aretha bola v roku 2010 odsúdená na trest odňatia slobody vo výške dvoch rokov. Zaujímavé o DiCapriovi je napríklad aj to, že už takmer trikrát „narodil“. Počas potápania pri pobreží Južnej Afriky sa ocitol zoči-voči veľkému bielemu žralokovi.

Potom sa mu zas pri parašutistickom zoskoku neotvoril padák. Našťastie, Leo mal záložný padák. A do tretice – počas letu, kedy sedel v biznis triede, videl na vlastné oči explóziu krídla lietadla,  opísal to ako „ohnivú guľu“. Pilot musel núdzovo pristáť. Našťastie, vždy vyviazol z prekérnych situácií „celý“, a preto verím, že tento talentovaný mladý muž nás ešte bude dlho uchvacovať skvelými filmovými trhákmi.

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Leonardo_DiCaprio