The Alienist – Recenzia

Žáner – krimi/dráma

Pôvod : USA (natočené podľa knihy)

Počet epizód: 2 série ( 1. séria – 10 epizód, 2. séria – 8 epizód)

 New York, rok 1896. V meste dochádza k záhadným vraždám mladých chlapcov pracujúcich v nevestinci.

 Na scénu vraždy sa dostaví komisár, ktorý so sebou prinesie kriminálneho psychológa Laszlo Kreizlera a umelca Johna Moora aby mu pomohli vyšetrovať tento zločin. Pridá sa k nim aj Sara, tvrdohlavá sekretárka policajného veliteľstva, a dvojčatá Isaacsonovci, vedci zaoberajúci sa ľudským telom.

 Tento tím pátra po veľmi inteligentnom a schopnom sériovom vrahov, a všetko sa skomplikuje po tom, ako ich mesto začne odsudzovať za praktiky pri vyšetrovaní. Pomaly zisťujú, že pri tomto prípade nemôžu dôverovať nikomu z verejnosti a niekedy ani sebe navzájom. Počet vrážd rastie, ale túžba hlavných hrdinov dopadnúť vraha, tiež. Podarí sa im to?

Seriál je fantastický z mnohých aspektov, výborné kostýmy, úžasná atmosféra a napínavý dej. Herci odviedli výbornú prácu. Scenéria a kamera len pridáva na autenticite. Veľmi zaujímavé sú časti venované psychológii, kedy sa náš hlavný hrdina Laszlo snaží dostať vrahovi do hlavy. Nie je to, samozrejme, najlepší seriál, bez žiadnych chýb, ale ak máte radi detektívnu, trošku strašidelnú a temnú drámu, tak sa vám to oplatí pozrieť. 

V hlavných úlohách tu môžeme vidieť hercov ako Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning a ďalších.