Tipy na seriály

Age of Samurai: Battle for Japan (2021)

Žáner: dokumentárny, historický dokumentárny

Obsah: Seriál sa odohráva v 16. storočí vo feudálnom Japonsku, kde sa o moc usiluje viacero významných mužov. Celé to začína u Nobunaga Odu, prezývaným ,,hlupákom z Owari“ . To však neplatí na jeho vojenské schopnosti, ktoré mu zaistili viacero víťazstiev. Po jeho smrti sledujeme príbeh Toyotomiho Hideyoshiho. Ten sa narodil ako poddaný a na sklonku éry Sengoku sa vyšvihol až na najmocnejšieho muža Japonska. Nakoniec sa dostávame k Iejasuvi Tokugawavovi, ktorý celý svoj život trpezlivo vyčkával na vhodný moment, kedy sa mu vláda dostane do rúk. Im trom sa podarilo zjednotiť Japonsko po dlhých občianskych vojnách.

Počet epizód:

Hodnotenie: Podľa môjho názoru je seriál zaujímavo spracovaný a pútavo vykresľuje Japonsko v tomto období. Doplňujú ho vieryhodne natočené snímky s výkladom odborníkov, ktorí sa zaujímajú o danú historickú tému. Niektoré obrazy sú surovejšie a dokazujú, aká krutá doba to bola. Približujú nám ich zmýšľanie a tradície, ktoré sú pre nás nezvyčajné. Napríklad ich typické seppuku (harakiri), kedy si samovražedne prerežú brucho. Mnohokrát tam bolo vidno, že sa radšej sami zabijú, akoby mali spadnúť do rúk nepriateľa. Nakoniec by som dodala, že nemusíte mať radi históriu, aby si vás tento seriál získal. Je upravený tak, že znie ako skutočný prerozprávaný príbeh.

The Witcher (2019)

Žáner: fantazijný, dráma

Obsah: Seriál je spracovaný podľa predlohy literárnej série Zaklínač od Andrzeja Sapkowského. Táto séria sa preslávila po vytvorení počítačových hier na motív kníh. Hlavnou postavou je zaklínač Geralt z Rivie. Živí sa zabíjaním mýtických príšer a netvorov v realistickom svete, kde sa mnohokrát  ľudia správajú ako monštrá. Po cestách ho sprevádza jeho kôň – Klepna a jeho priateľ Marigold, ktorý je trubadúr. Seriál nám ukazuje, ako sa dvaja hrdinovia zoznámili, ich stretnutie a minulosť dôležitých postáv – ako čarodejnicu Yennefer z Vengerbergu, jej kamarátku Triss Ranuncul a malú Ciri. Ciri je cinthránska princezná, ktorá je s Geraltom spojená Zákonom prekvapenia. Práve ona hľadá Geralta a uteká pred nepriateľmi. 

Počet epizód: 8

Hodnotenie: Zo začiatku síce seriál pôsobí chaoticky, a to hlavne kvôli striedaniu minulosti a prítomnosti, avšak pre fantasy a pre fanúšikov Zaklínača to bolo celkom zaujímavé pozorovanie. Niekoľko chýb tam bolo, čo sa nevyskytovalo v knihách alebo to pozmenili, ale ku koncu je vidno, že sa ho snažili prepracovať do detailov. Dej je ťažší na spracovanie pre pozorovateľov, ktorí sa so Zaklínačom stretli prvýkrát.  

Nie je k dispozícii žiadny popis.

Hwarang: The Poet Warrior Youth (2016)


Žáner:
historický, romantický, dráma


Obsah: Elitná skupina mladých bojovníkov s vynikajúcou morálkou a umením boja, nachádza lásku a priateľstvo v dávnej dobe Troch kráľovstiev v kórejskej Sille.


Počet epizód: 20 + 4 špeciálne


Hodnotenie: Určite tento seriál odporúčam. Človek získa veľa historických vedomostí ohľadom tejto éry v kórejskej histórii. Samozrejme, tomuto seriálu nechýba ani humor a dej je vynikajúco rozpracovaný.

Dead to me (2019)

Žáner: komédia, dráma

Obsah: Jen je žena v stredných rokoch, ktorá sa živí ako realitná maklérka. Ťažko sa vyrovnáva so stratou jej manžela, ktorého zrazilo auto a páchateľ odišiel z miesta činu. Na skupinovej terapii sa Jen zoznámi s Judy, ktorá prišla o snúbenca. Obe ženy sa stávajú po čase najlepšími kamarátkami až sa Judy nasťahuje k Jen. Judy, ale skrýva temné tajomstvo.

Počet epizód: 20

Hodnotenie: Pri tomto seriáli sa nenudíte, či už vďaka sarkastickej Jen alebo bláznivej Judy, ktoré tvoria dokonalú dvojicu kamarátok. Je tu kopec humorných scénok, ale aj takých, kde sa ukazujú dôsledky bolestivej pravdy.

Nie je k dispozícii žiadny popis.

A love so  beautiful (2020)


Žáner: Romantická komédia


Obsah: Juhokórejská dráma v krátkom formáte podľa čínskej série z roku 2017, ktorá vychádza z románu Zhao Qianqian, “To Our Pure Little Beauty”. Sedemnásťročná Sin Sol-i je veselé dievča. Je študentkou strednej školy Chun Ji. Miluje svojho suseda a spolužiaka Cha Heon-a. Opakovane vyznáva lásku Cha Heonovi, ktorý sa javí ako chladný, ale v skutočnosti je trápny, pokiaľ ide o vyjadrovanie pocitov. Woo Dae-seong, dobrý plavec, prestupuje na strednú školu Chun Ji a zamiluje sa do Sin Sol-i.


Počet epizód: 24


Hodnotenie: Ak je niekto milovníkom romantických komédií, tak táto dráma bude určite niečo pre neho. Je to veľmi skvelo rozpracované a hlavné postavy sú veľmi zábavné. Túto k-dramu vrelo odporúčam.

Lucifer(2016)

Žáner: fantazijný, mysteriózny, komédia

Obsah: Lucifer sa začne v pekle nudiť, presťahuje sa do Los Angeles. Tam si otvorí nočný klub a zoznámi sa s detektívkou Chloe Decker. Začne s ňou spolupracovať a vyšetrovať vraždy. Rozvíja sa tu Luciferov charakter, stretávame tu ďalších anjelov, bohyňu, démonov, fanatických kňazov a kopec ďalších fantazijných postáv. Každá osoba tú hrá svoju rolu a odkrýva súvislosť medzi Luciferom alebo jeho najbližšími. 

Počet epizód: 83

Hodnotenie: V niektorých epizódach sa vyskytujú zaujímavé vraždy, ktoré pomáhajú riešiť Luciferove psychické problémy. S nimi bojuje odkedy prišiel z Pekla.  Práca s detektívkou Chloe ho vždy charakterovo posúva o krok vpred. Nechýbajú ani humorné scénky.

Nie je k dispozícii žiadny popis.

Noragami (2014)

Žáner: akčný, supernatural, animovaný

Obsah: Na hranici svetov žije okolo osem miliónov Bohov a ešte viac mŕtvych duší. Jedným z nich je aj chlapec Yato, ktorý je, ako inak, Boh. Ak ho ľudia požiadajú o pomoc, príde a za päť yenov im splní ich prianie, aspoň to tvrdí. Jedného dňa, keď beží cez cestu, ho uvidí stredoškoláčka menom Iki Hiyori a zachráni ho pred smrťou. Sama na to pritom doplatí, keď ju zrazí autobus. Keď sa preberie v nemocnici, je šokovaná, pretože to vyzerá tak, že ona ako jediná videla chlapca, ktorému zachránila život. No ako čoskoro zistí, záchrana bola celkom zbytočná a spôsobí jej mnohé problémy…

Počet epizód: 25

Hodnotenie: Ste fanúšikmi animovaných seriálov a filmov? Noragami je teda pre vás! Zábavné, vtipné a skvelé! Yato je Boh, ktorý vás určite pobaví spolu s Iki Hiyori.


Zankyo no Terror/Terror in resonance(2014)

Žáner: animovaný, dráma, thriller

Obsah:  Tichá a plachá študentka Mishima Lisa sa omylom zapletie do bombových útokov mladých teroristov, známych pod prezývkou Sphinx a stane sa ich komplicom. Ich cieľom je však aj policajným vyšetrovateľom nejasný. Netušia, čo je ich motívom, a prečo policajtom kladú hádanky. Záhadou je, že po ich útokoch nezostávajú žiadni mŕtvi.

Počet epizód: 11

Hodnotenie: Táto animácia má peknú kresbu a nad niektorými situáciami nás núti sa zamyslieť. Mladí teroristi- Nine a Twelve sú naozaj inteligentní a práve nad tým budete žasnúť. Majú všetko prepracované a premyslené do detailov. Spolu s Lisou vytvárajú zaujímavú trojicu.

Johanna a Vanesa