Úvod

Milí čitatelia! Novozámocké gymnázium je neodmysliteľnou súčasťou nášho mesta. Hrdí sa svojou úspešnou a slávnou históriou, z jej radov vychádzajú študenti úspešne reprezentovať a rozširovať si nadobudnuté vedomosti ďalej na vysokých školách a potom i v praxi. Preto je opodstatnené život na našej škole zviditeľňovať i na stránkach nášho znovu vydávaného študentského časopisu. Zárukou kvalitného obsahu je dozaista naša redakčná rada, so šéfredaktorom Richardom Prutkayom a s redaktorkami Johannou Stanczovou, Martinou Hrabovskou a Vanesou Jarošovou. Taktiež ďalšou novinkou je, že náš ŠUM bude mať ako elektronickú, tak i tlačenú formu.

Postupne budeme rozširovať náš repertoár mapovaných oblastí a článkov, nateraz sú to rôzne recenzie filmov a kníh, rozhovory, kultúrne podujatia, súťaže, slávne osobnosti, cestovateľské články a samozrejme, nesmú chýbať ani naše školské úspechy.

Privítame vaše nápady a postrehy, ukážky vašej tvorivosti a tvorby z najrozmanitejších oblastí, či už umenia, športu a kultúry. Buďte i vy súčasťou nášho časopisu a pridajte sa do našich radov!

Byť redaktorom nesie istú zodpovednosť, ale aj radosť, plno rôznych zážitkov, nové skúsenosti v komunikácii s čo najširším publikom, no hlavne vzájomné spoznávanie sa. Ak by ste sa chceli pridať do našej redaktorskej rodinky, neváhajte a ozvite sa!

Tešíme sa na Vás

S pozdravom

Váš ŠUM